Olej Čajovník (Tea Tree)
Olej Čajovník (Tea Tree)

Prírodný esenciálny olej Čajovník (Tea Tree)

10,90 €

Akú máte zľavu? Prihláste sa!

100% produktov skladom
Doručenie do 2 dní

100% esenciálny olej Čajovník – Tea Tree (lat. Melaleuca Altemifolia) stimuluje zmysly a priaznivo pôsobí na emócie:

  • osvieženie, povzbudenie nálady, antiseptické účinky.

Esenciálny olej čajovník – tea tree sa získava parovodnou destiláciou z konárikov a listov stromu čajovníka  - Melaleuca Altemifolia. Čajovník je strom, ktorý rastie v Austrálii a ktorého liečivé účinky poznajú a využívajú Aborigéni už storočia. Vôňa čajovníkového esenciálneho oleja je svieža, až ostrá, silno bylinná s korenistým podtónom.

Esenciálny olej čajovník – tea tree je výnimočný tým, že účinkuje proti všetkým troch organizmom vyvolávajúcich infekcie: baktérie, plesne a vírusy. Jeho využitie je preto veľmi široké a nemal by chýbať v žiadnej prírodnej lekárničkeOlej z tea tree (Čajovníka austrálskeho) nedráždi pokožku a je jeden z mála olejov, ktoré sa môžu aplikovať priamo na pokožku (1 kvapka).

Vďaka svojim antibakteriálnym a protizápalovým účinkom je esenciálny olej čajovník – tea tree účinným prírodným liekom proti akné a iným zápalovým stavom pokožky, vrátane ekzému a psoriázy. Účinný je aj pri svrabe, plesňovým ochoreniam kože a nechtov.

Esenciálny olej čajovník podporuje hojenie rán a zmenšovanie jaziev. Poskytuje úľavu pokožke spálenej od slnka. Esenciálny olej tea tree pomáha bojovať proti lupinám a suchej pokožke na hlave.

Esenciálny olej tea tree má silné imunostimulačné účinky, pomáha pri prechladnutí a chrípke, dokáže zmierniť ich priebeh. Inhálácia čajovníkového oleja pomáha čistiť upchaté dutiny.

Esenciálny olej čajovník má využitie aj pri udržiavaní ústnej hygieny, bojuje proti baktériám a zápachu z úst. Využitie nájde aj v prírodných dezodorantoch pre telo alebo nohy, pretože účinne likviduje baktérie, ktoré svojou aktivitou spôsobujú zápach.

Esenciálny olej čajovník pôsobí ako prírodný repelent, pomáha odháňať lietajúci hmyz, mole a účinný je aj proti všiam. Po uštipnutí hmyzom pomáha uvoľňovať nepríjemné svrbenie a lieči zápal na mieste uštipnutia.

V domácnosti poslúži tea tree olej ako prírodný dezinfekčný a čistiaci prostriedok, osviežovač a čistič vzduchu a prostriedok na čistenie bielizne.

Je bezpečný pre deti aj pre tehotné ženy. Neužívajte vnútorne.

POUŽITIE:

  • INHALÁCIA - pridajte do vody v aromalampe 3-5 kvapiek.
  • VONKAJŠIE POUŽITIE -na masáž 3% riedenie pre dospelých, t.j. 5-8 kvapiek na 10ml základného rastlinného oleja (1,5% pre deti a mládež od 6 – 12r. a 1% pre deti do 6r., t.j. polovičná dávka pre deti a mládež a tretinová pre najmenšie deti)
  • KÚPEĽ - 2-4 kvapiek zriediť do jednej lyžice soli alebo teplého mlieka/medu
  • DO KOZMETICKÝCH VÝROBKOV – 1-3 kvapky
  • KLOKTANIE: 1-3 kvapky do 1 dl teplej vody

Tón vône: srdce (stredne rýchle uvoľňovanie vône)

Vôňa:  svieža, až ostrá, silno bylinná s korenistým podtónom 

Esenciálný olej čajovník sa dobre kombinuje s: geránium, šalvia muškátová, levanduľa, citrón, rozmarín, ružové drevo, tymián

Krajina pôvodu: Austrália

EINECS NR: 285-377-1

Produkt s garanciou kvality:
100% Prírodný kozmetický produkt vhodne pre veganovnetestované na zvieratách Eco certifikat

100%

Čisté esenciálne a rastlinné oleje / Bylinné extrakty

0%

Parabénov, SLS (Sodium Lauryl / Laureth, Sulphate), PEG, Propylén glycolu, Minerálnych olejov, Ftalátov, Umelých farbív, Testov na zvieratách.

  • Kód 3521
  • Zloženie100% prírodný
  • Objem10ml
Čítať viac