Olej Cédrové drevo
Olej Cédrové drevo

Prírodný esenciálny olej Cédrové drevo

5,90 €

Akú máte zľavu? Prihláste sa!

100% produktov skladom
Doručenie do 2 dní

100% esenciálny olej Cédrové drevo (lat. Cupressus Funebris) stimuluje zmysly a priaznivo pôsobí na emócie:

  • upokojuje, uvoľňuje napätie a stres, antiseptický a protizápalový účinok, repelent.

Esenciálny olej cédrové drevo sa získava destiláciou vodnou parou z dreva stromu čínskeho cédrovníka. Strom cédrovník je ihličnatý strom, ktorý rastie vo vyšších nadmorských výškach v rôznych častiach sveta, má niekoľko latinských názvov v závislosti od druhy a miesta kde rastie. Nezávisle od jednotlivých druhov, liečivé účinky cédrového dreva sú spoločné.

Éterický olej cédrové drevo má upokojujúci účinok na psychiku, podporuje dobrý spánok, uvoľňuje napätie a pomáha bojovať proti smútku.

Esenciálny olej cédrové drevo je účinný pri liečbe kožných infekcií, hojení rán a kožných problémov, napr. ekzémov, seboroickej dermatitídy, akné apod. Vďaka jeho antiseptickým a protizápalovým účinkom a mužskej vôni je vhodný do parfémov, kozmetických prípravkov alebo vôd po holení pre mužov. V pokožke hlavy stimuluje vlasové folikuly a podporuje rast vlasov a spomaľuje vypadávanie vlasov. Je vhodný do deodorantov, pretože ničí baktérie, ktoré rozkladajú pot.

Esenciálny olej cédrové drevo zmierňuje bolesť pri zápaloch kĺbov, je vhodný na masáže pri artritíde a reume. Pomáha pri zápaloch dýchacích ciest, nádche, podporuje vykašliavanie. Reguluje krvný obeh a menštruáčný cyklus. Cédrové drevo tiež pôsobí ako prírodný repelent.

POUŽITIE:

  • INHALÁCIA - pridajte do vody v aromalampe 3-5 kvapiek.
  • VONKAJŠIE POUŽITIE -na masáž 3% riedenie pre dospelých, t.j. 5-8 kvapiek na 10ml základného rastlinného oleja (1,5% pre deti a mládež od 6 – 12r. a 1% pre deti do 6r., t.j. polovičná dávka pre deti a mládež a tretinová pre najmenšie deti)
  • KÚPEĽ - 2-4 kvapiek zriediť do jednej lyžice soli alebo teplého mlieka/medu
  • DO KOZMETICKÝCH VÝROBKOV – 1-3 kvapky

Neužívajte vnútorne. Nepoužívajte v tehotenstve! Ak kojíte alebo užívate lieky, poraďte sa so svojím lekárom alebo klinickým aromaterapeutom.

Tón vône: srdce (stredne rýchle uvoľňovanie vône)

Vôňa: drevitá, teplá, balzamová

Esenciálny olej Cédrové drevo sa dobre kombinuje s: Bergamot, Škorica, Borievka, Kadidlovník, Jasmín, Limetka, Levanduľa, Citrón, Mäta, Ruža, Rozmarín

Krajina pôvodu: Čína

EINECS NR: 285-360-9

 

Produkt s garanciou kvality:
100% Prírodný kozmetický produkt vhodne pre veganovnetestované na zvieratách Eco certifikat

100%

Čisté esenciálne a rastlinné oleje / Bylinné extrakty

0%

Parabénov, SLS (Sodium Lauryl / Laureth, Sulphate), PEG, Propylén glycolu, Minerálnych olejov, Ftalátov, Umelých farbív, Testov na zvieratách.

  • Kód 4147
  • Zloženie100% prírodný
  • Objem10ml
Čítať viac